Srovnání firem pro vytvoření fotoknihy

26.02.2018

Happy foto vs Cewe VS Rajče

Kromě Happy foto na trhu existují i další, pro některé méně známé společnosti pro tvorbu fotoknihy. Která z těchto firem je nejlepší variantou pro vytvoření vlastní fotoknihy a je Happy foto skutečně tou nejoptimálnější volbou? To vše se dozvíte zde v tomto článku.

Další rok je dávno za námi a jediné, co zůstalo, je plný počítač fotek z různých výletů, dovolenek, párty a dalších společenských událostí. Rozhodli jsme se, že si vytvoříme fotoknihu. Kterou společnost, ale nyní zvolit, když jich je na trhu spousta.

Abyste mohli ušetřit spoustu času hledáním všemožných informacích o společnostech vybrali jsme pro vás ty nejdůležitější a shrnuli do co nejvíce vypovídajícího článku.
Velkou roli hraje cena a dostupnost.

Informace o společnosti a jejím působení jsou dalším z vypovídajících faktorů o kvalitních produktech a službách společnosti. Pokud společnost nabízí nejvyšší kvalitu produktů, služeb a udržuje zpětnou vazbu s klienty, udrží se na trhu v konkurenčním prostředí.

Proto je při volbě dobré zvážit tyto faktory:

1. Jak dlouho firma působí na trhu a její ocenění

2. Kvalita a dostupnost

3. Cena

Srovnání cen najdete na konci tohoto článku!

Základní informace o firmě


Happy foto

Společnost Happy foto působí na trhu už dvacet let, kdy ji založil Bernhard Kittel, majitel rakouské fotolaboratoře. Mezi firemní hodnoty společnosti patří korektní jednání ke všem zákazníkům a ochrana životního prostředí. Zakladatel produktu fotokniha, se kterým přišla společnost na trh. Happy foto je držitelem certifikace vydaným Asociací pro elektronickou komerci, která dohlíží na korektní chování elektronických obchodů.

Společnost má více než 500 000 stálých zákazníků v Česku, Slovensku, Rakousku a Německu. Na Facebooku má Happy foto v České republice více jak 47 tisíc To se mi líbí. Hodnocení od zákazníků je velmi pozitivní až na pár výjimek.

Cewe

Další možností pro tvorbu fotoknihy je společnost s názvem Cewe. Cewe je největší světovou fotografickou společností. Její vznik se datuje od roku 1961, od toho roku firmu vybudoval Heinz Neumüller v německém městě Oldenburg. Ročně vyrábí více než 6 milionů kusů fotoknih. Celkově se společnost zařazuje mezi absolutní špičku s více než 50 miliony prodaných fotoknih.

Rajče

Působí od roku 2005 a kromě ukládání fotek na tuhle sociální sít, je možné si vytvořit fotoknihu. Z našeho výběru je nejmladší společností pro vytvoření fotoknihy.

Kvalita a dodací lhůta


Happy foto

Rozměr velkého školního sešitu s počtem až 240 stran, minimum je 24 stran, nabízí dostatek místa pro více než 100 fotografií. Fotokniha najde své využití na fotografie z dovolených, grilovaček a jiných cest. Má pevné desky, které jsou od bloku vnitřních listů odděleny předsádkou (= pevným bílým papírem).

Hřbet knihy zdobí hřbetní drážka, na kterou lze umístit název. Kniha od Happy foto nabízí 20 tématických předloh. Připravené šablony jsou ve stylu 50tých let, outdoor, vintage, Vánoc, Velikonoc, narození holčičky nebo chlapečka. Dodací lhůta je obvykle 4 a více dnů.

Cewe

Stejně jako Happy foto používá ke zpracování fotoknihy digitální tisk. Vzhledem k tomu, že při tvorbě je využit digitální tisk na křídový papír, tak je zajištěná vysoká kvalita. Fotografie díky lakování stránek mají skvělé barvy, zároveň jsou chráněny před poškozením.

Součástí fotoknihy jsou tvrdé desky. Minimální počet stran je 26 a maximální 178. Dodací lhůta je do pěti dnů.

Rajče

Minimální počet stran je 36 a maximální je 100. Fotokniha je rozdělena do 3 kategorií. Měkká kniha obsahující ohebný obal s laminací. Tvrdá kniha s tvrdým a pevným obalem. Luxusní kniha s tvrdým obalem a výřezem.

Dodací lhůta jsou 4 dny.

Cena

Porovnání

Světle modrá barva značí, že se jedná o fotoknihu s ohebným obalem s laminací. Ostatní fotoknihy jsou s tvrdým obalem.

V tabulce jsou porovnány fotoknihy se stejnými, případně s téměř stejnými rozměry.

Shrnutí

Odpověď na otázku, zdali je Happy foto tou nejlepší variantou jsme získali. Velkým konkurentem je společnost Cewe. Už z tabulky si můžeme všimnout, že ceny fotoknih jsou nižší oproti Happy fotu. Vždy záleží na tom, jaké jsou vaše představy.

Pokud chcete ušetřit a víte, že vám stačí měkký obal, můžete výrazně ušetřit, pokud fotoknihu zakoupíte na Rajčeti. Naopak fotoknihu s tvrdým obalem je levnější zakoupit na Cewe.

Nevýhodou u Cewe je, že program na vytváření fotoknihy působí složitě. Nabízí spoustu funkcí, a je náročnější se v něm vyznat. Happy foto naproti tomu má méně funkcí a nabízí zajímavé šablony. 


ZDE NAJDETE SLEVOVÝ KUPÓN DO ESHOPU ALZA.CZ V HODNOTĚ 100 KČ!