Inspirující čeští a zahraniční fotografové

27.02.2018

Chcete fotit, ale chybí vám nápady? Potřebujete se něčím inspirovat? Máte pocit, že se za vaší fotkou neskrývá žádný příběh? Než vezmete zase foťák do ruky, podívejte se na námi doporučované blogy a instagramové profily, které vás zaručeně navedou správným směrem. Pomůžeme vám probudit vaši kreativitu, chce to jen čas a trpělivost. A samozřejmě musíte mít na co fotit. 


Fotíte především na cestách? Chcete si při cestování pořídit kouzelné fotografie? 

Pak věnujte pozornost Ken Kaminesky, který v roce 2016 spoluzaložil Discovery Photos Tours. Nemusíte pouze žasnout nad jeho fotografiemi, můžete si přečíst i jeho skvělé příběhy, které sdílí na svém blogu. Ken zveřejnuje fotky z jeho cest, aby motivoval lidi k vystoupení z jejich komfortních zón. Věří v sílu dobrodružství. Podle něj každé místo skrývá nějaký příběh, musíte ho pouze naleznout. Pokud jako většina lidí dnešní doby používáte Instagram, určitě sledujte @kenkaminesky

Instagram - Ken Kaminesky
Instagram - Ken Kaminesky

Dirk Bakker 

Plánujete fotit budovy? Zachycovat kouzla měst? Pak navštivte webové stránky fotografa, který žije v Amsterdamu a zachycuje "lines of the city". Dirk je spoluzakladatelem @SeeMyCity, pomocí tohoto mezinárodního marketingového projektu se snaží každému z nás ukázat krásu a estetiku měst v tomhle světě. Je zastáncem sdílení fotografií na sociálních medií, která mají schopnost ovlivnit další a další osoby. Jeho instagramový účet @macenzo je plný ohromujících fotografiích, které zachycují nejrůznější detaily měst a jednotlivých budov. Při prohlížení jeho fotek budete chtít vycestovat a vidět každou budovu na vlastní oči. 

Instagram - Dirk Bakker
Instagram - Dirk Bakker

Jara Sijka 

Blog Járy stojí za navštívení, v jeho příbězích ze života se skrývá upřímnost, nadšení a touha se podělit s ostatními. Jeho články jsou psány přímo od srdce, tak jak by to člověk řekl. Nelíbí se mu, jak lidé v dnešní době mají neustále telefony v ruce, nejsou schopni bez nich udělat ani krok. Jára na svém blogu nabízí pokecání nad pivkem, při kterém si třeba zakoupíte nějakou jeho natisknutou fotku na fotoplátně. Jeho různorodé fotografie vás na první pohled vtáhnou do dobrodružství, které on velmi často zažívá. Na Járy Instagramu @jarasijka můžete vidět osoby provozující adrenalinový sport, okouzlující krajiny a mnoho dalšího. Fotí na svůj foťák Fujifilm, ale rád i zveřejní fotografii pořízenou na jeho mobilní telefon. 

Instagram - Jara Sijka
Instagram - Jara Sijka

Přidejte do svých sledování na Instagramu @nikon_photography_. Alex na svůj účet přidává dech beroucí fotografie, které pořizuje při svých cestách na svůj fotoaparát Nikon. Fotky zachycují nejrůznější krajiny, památky a osoby. Za zhlédnutí stojí i jeho video na YouTube, ve kterém vidíte pozoruhodné záběry z jeho cest, jedná se o opravdu různorodé snímky. 

Instagram - Alex Stead
Instagram - Alex Stead

Tomáš Vocelka    

Tento český novinář a fotograf působil déle než 12 let jako hlavní editor deníku MF dnes. Nyní působní v Aktuálně.cz. jako editor a redaktor. Získal ocenění za fotografii na fotosoutěži Sony World Photography Awards 2016, dále na mezinárodní fotosoutěži Olympus Global Photo Contest 2016-17. Jeho fotografie můžete vidět i na různých výstavách. Například na Czech Press Photo 2017 byly vystaveny jeho tři snímky z Londýna. Momentálně fotí na fullframe zrcadlovku Canon 6D a malý Panasonic GX8. Pokud navštívíte jeho web, zjistíte že fotí krajiny, města, lidi, portréty, akty a najdete i fotky pořízené z trati Tour de France (2016) . Za zmínku určitě stojí i jeho Instagram @tomvocelka, kde uvidíte především nafocené nejrůznější krajiny.  

Instagram - Tomáš Vocelka
Instagram - Tomáš Vocelka

Simone Bramante 

Tento fotograf žije v Itálii, ale jeho fotky pocházejí z celého světa. Dokonce fotí pro některé své stálé klienty jako je například Omega, Cartier, Volvo, Apple a mnoho dalšího. V jeho příbězích se dočtete něco z jeho cest, o jeho práci. Články jsou prokládány jeho fascinujícími fotografiemi. Má vše velmi přehledně rozděleno, takže pokud například máte naplánovaný výlet do Kodaně, otevřete si právě tuto story. Určitě sledujte jeho instagramový profil @brahmino, některé fotky se vám budou zdát jako neuvěřitelné. Zaručeně objevíte kouzelná místa, na která se díky jeho snímkům, budete chtít podívat. 

Instagram - Simone Bramante
Instagram - Simone Bramante

Tomáš Morkes

Tento český fotograf se věnuje focení již od svých 11.let, kdy společně se svým dědečkem zachycoval na svůj foťák CERTO kouzla Prahy. Svou první zrcadlovku PRAKTICA si pořídil ve svých 18 letech a zároveň začal navštěvovat fotoklub, aby nasbíral cenné zkušenosti od starších fotografů. Nyní fotí na digitální zrcadlovku NIKON, kterou si velmi pochvaluje. Nejraději se věnuje focení krajin, a to obzvlášť v brzkých ranních hodinách nebo naopak ve večerních hodinách. Rád pořizuje černobílé fotografie, v kterých se skrývá jednoduchost. Mimo jiné pořádá fotografické workshopy. Navštivte jeho Instagram @tomasmorkes.photography , kde můžete vidět především nádherné fotky krajin.   

Instagram - Tomáš Morkes
Instagram - Tomáš Morkes

Jakmile se pustíte do sledování, kteréhokoliv z těchto obdivuhodných fotografů, sami zaručeně objevíte mnoho dalších profesionálů. Vyzkoušejte si fotit cokoliv vás napadne, pak naleznete ten váš správný směr.

Určitě jste si všimli, že každý fotograf své fotky následně po vyfocení upravuje. Pokud si nevíte rady, jaký program použít, přečtěte si náš článek Nejlepších 7 programů na úpravu fotek zdarma.


ZDE NAJDETE SLEVOVÝ KUPÓN DO ESHOPU ALZA.CZ V HODNOTĚ 100 KČ!


Podívejte se také na ostatní články!