Srovnání modelů GoPro

27.02.2018

GoPro

Výrobce GoPro vstoupil na trh v roce 2005 s dnes již velmi dobře známými outdoorovými kamerami přinášející do světa fotek a videí zcela nový rozměr. Veškerá výhoda spočívá ve velikosti a kvalitě, kterou se podařilo firmě GoPro dokonale zkombinovat. Firma GoPro k dnešnímu dni nabízí k prodeji ve spolupráci s Alza.cz tyto modely různých kvalit a funkcí:

GoPro Session

Gopro HERO 5

GoPro HERO 5 Session

GoPro HERO 6


GoPro Session

GoPro Session
GoPro Session

Kamera GoPro Session je nejlevnější model, který e-shop Alza.cz nabízí. Jedná se o kamerku miniaturních rozměrů, která je velice lehká, což oceníte například na cestách nebo při přichycení na helmu při jakémkoli sportu. Kamerka se ovládá jedním tlačítkem, což je bez pochyby na jednu stranu výhodou, na druhou stranu jednotlačítkové ovládání s sebou přináší delší a složitější nastavení kamerky. Mezi velkou výhodou všech kamer GoPro, tedy i Gopro Session, je voděodolnost. GoPro Session můžete ponořit do hloubky 10 metrů aniž by se poškodila, díky obalu, ve kterém je kamerka umístěna. I přes malé rozměry kamerka nabízí vysokou kvalitu jak focení tak natáčení videí. Rozlišení snímače činí 8 Mpx. Maximální rozlišení videa je 1920x1080 Mpx, což se rovná FullHD rozlišení. Nesmíme zapomenout na velmi dobrou výdrž baterie, která by měla zvládnout zhruba 2-3 hodiny focení a natáčení, samozřejmě s ohledem na nastavenou kvalitu. Jako další užitečnou funkci kamera nabízí možnost připojení mobilní aplikace přes Wi-fi a Bluetooth.

Cena GoPro Session činí 4 990,-GoPro HERO 5

GoPro HERO 5
GoPro HERO 5

Kamera GoPro Hero 5 je digitální smart kamera, která již oproti výše zmíněné GoPro Session nabízí vyšší počet funkcí a větší kvalitu pořízených videí. Vyšší počet možností s sebou přináší o něco málo větší rozměry, nicméně samotnou kameru jednoduše přichytíte na helmu aniž by zavazela. Opět se zde objevuje ovládání jedním tlačítkem s tím rozdílem, že tentokrát se ním ovládá pouze zapnutí nahrávání videa, či pořízení fotografie. K samotnému nastavení kvality videa a fotografií slouží velký dotykový LCD display umístěný na zadní straně kamery. Kamera GoPro Hero 5 přináší kvalitu videa 4K, kterou jistě ocení ti, kteří si plánují zakoupit tuto kameru například pro natáčení podmořského života. Oproti předešlému modelu je kamera vodotěsná sama o sobě a není umístěna v ochranném a vodotěsném pouzdře. Rozlišení snímače je 12Mpx. Jelikož se kamera GoPro Hero 5 řadí již mezi kvalitnější kamery ve vyšší cenové kategorii, můžeme zde najít funkce jako je například hlasové ovládání, stabilizace videa a již zmíněný dotykový display. Kamera Hero 5 přišla také s funkcí záznamu polohy, což znamená, že při prohlížení fotografií a videí budete moc vidět, kde přesně jste dané záznamy pořídili. Záznamy se ukládají na paměťovou kartu, nicméně pomocí Wi-fi můžete nastavit automatické stažení do Cloudu, což znamená, že se k pořízeným záznamům dostanete kdykoli a odkudkoli, kde bude připojení k internetu. Jak u již zmíněné levnější varianty je i u této možnost propojení s aplikací Capture, kde vidíte přímý přenos obrazu z kamery a ovládáte veškeré její funkce.

Cena GoPro Hero 5 činí 8 990,-GoPro HERO 5 Session

GoPro HERO 5 Session
GoPro HERO 5 Session

Kamera GoPro Hero 5 Session se řadí pod řadu Hero 5. Jedná se o kamerku menších rozměrů ve srovnání s Hero 5 a také se pohybujeme v nižší cenové relaci. Kamera si zachovala nejvyšší kvalitu videa, tedy 4K a co se fotek týká, je zde rozlišení 10Mpx, které je o něco menší oproti Hero 5. Stejně jako dražší model je kamera vodotěsná, aniž by potřebovala být v obalu, ovládá se jedním tlačítkem jako kamera Hero Session, což může být opět nevýhoda oproti dotykovému a přehlednému displayi. Je zde také možnost připojit se přes Wi-fi a Bluetooth ke kameře pomocí aplikace. Jelikož je kamera menší a také levnější muselo zde být odebráno pár funkcí, jako například možnost záznamu polohy a  a dotykový display na zadní straně kamery.

Cena GoPro Hero 5 Session činí 5 990,-GoPro HERO 6

GoPro HERO 6
GoPro HERO 6

Kamera GoPro Hero 6 se řadí k absolutní špičce outdoorových kamer na trhu a zároveň patří k nejnovějšímu a nejvyspělejšímu modelu firmy GoPro. Se zcela novým čipem GP1 přináší kamera Hero 6 dvojnásobný výkon v porovnání s Hero 5 a také nejkvalitnější obraz. Pomocí aplikace Quick Stories dokáže kamera předělat vaše zážitky ještě do něčeho jiného, než je pouhé prohlížení pořízených záznamů a to zcela automaticky. Další funkci, kterou kamera nabízí je tzv. Slo-mo pro. Jedná se o možnost přehrávání zpomalených záběrů z vašeho výběru těch nejlepších snímků. Pochopitelně i Hero 6 je vodotěsná, a to do hloubky 10 metrů bez jakéhokoli krytu, takže při vynoření z vody se nemusíte bát, že by na plastovém krytu zůstaly kapky vody, které by vám mohly zkazit pořizované záběry. Pomocí stabilizace obrazu budete mít možnost shlédnout ty nejplynulejší záběry a pokud budete chtít si video nebo fotografii přiblížit, není to také žádný problém, pomůže vám k tomu dotykový LCD display na zadní straně kamery. U předešlých modelů  nebyl dotykový zoom možný. V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit režim nočního focení, který zvládne pořídit i při nízké hladině osvětlení ty co možná nejkvalitnější záběry. Když si to shrneme, patří tato kamera k nejvyspělejšímu modelu na trhu, ale od toho se odvíjí i cena.

Cena GoPro Hero 6 činí 11 499,-

Při porovnání všech modelů, které e-shop Alza.cz nabízí, dojdeme k závěru, že akční kamera GoPro Hero 6 je určena pro milovníky outdoorových sportů, kteří chtějí své zážitky natočit či vyfotit v co možná nejvyšší kvalitě, nicméně investice do Hero 6 není malá a je potřeba zvážit zda by nebyly dostačující i levnější modely jako Hero 5 nebo Session.


ZDE NAJDETE SLEVOVÝ KUPÓN DO ESHOPU ALZA.CZ V HODNOTĚ 100 KČ!