Akční kamery: Top 5 do 7000

25.02.2018

Hledáte náhradu za svou starou kameru? Nebo do světa outdoorek teprve vstupujete? Vybrali jsme Top 5 outdoorových kamer, které za svou cenu nabídnou opravdu maximum.

Jako první se při zmínce o akčních kamerách člověku zjeví značka GoPro. Jejich kamery jsou jedny z nejlepších na trhu, což se samozřejmě odráží i v ceně. V naší cenové kategorii můžeme pořídit starší modely, více můžete zjistit v našem článku Srovnání modelů GoPro.

Již neplatí tvrzení, kdo chce ulevit peněžence, musí slevit ze svých nároků, všechny kamery zmíněné v tomto článku kombinují skvělé možnosti za výbornou cenu.  

GoPro HERO 5 Session
GoPro HERO 5 Session

U nás obsadila první pozici, díky skvělé kvalitě videa, výborné elektronické stabilizaci a kompaktní velikosti. Jediné, co bychom mohli vytknout na malém rozměru, je malá baterie. S aktivní stabilizací a datovým přenosem je obtížné se dostat přes hodinu natáčecího času.

Když se zaměříme na ovládání, funkce hlasových příkazů vám umožňuje kameru zapnout mimo váš dosah až v momentě, kdy je třeba, což se nám projevilo také jako jedna z možností úspory energie. Kamera rozpozná, stejně jako její větší brácha GoPro HERO 5 Black, až 7 jazyků.  

Chybějící displej vám nahradí bezplatná aplikace Capture, která okamžitě promění váš chytrý telefon nebo Apple Watch na ovladač. Díky ní můžete vidět přímý přenos natáčení a upravit si tak úhel záběru, sdílet vaše momenty tzv. za pochodu, měnit nastavení módu snímání, rozlišení a také možnost přidat do záběru značku, abyste nemuseli doma zdlouhavě hledat ten jedinečný okamžik.

4K video, vodotěsnost do 10m bez jakéhokoli obalu, stabilizace, hlasové ovládání, automatické stažení na cloud, skvělé vypořádání se změnou intenzity světla. To jsou největší přednosti kamery GoPro HERO 5 Session. Přidejme nejširší výběr příslušenství, držáků, obalů a dostáváme kameru, která rozhodně stojí za to.

Druhé místo zaujímá digitální outdoorová kamera Niceboy VEGA 5. Existuje také v levnějších provedeních Pop a Fun, ale my jsme si posvítili na "plnou palbu". Tato kamera disponuje, stejně jako GoPro ve svém klasickém provedení, displejem, který ale bohužel není dotykový. Nesmírnou výhodou je rozsah příslušenství a držáku, se kterými kameru již obdržíte. Ušetří vám dodatečné náklady na první opravdové outdoorové záběry.

V balení najdete vodotěsný obal, dálkové ovládání, úchyt na řídítka, nalepovací držák se samolepkami např. na helmu, nebo čelní sklo vašeho vozu. Kamera disponuje funkcí cyklického nahrávání, což znamená, že automaticky přepisuje nejstarší nahrané soubory a udělá ze sebe takovou "černou skříňku" do auta. Co v balení nenajdete je microSD karta, bez které se natáčení neobejde.

Tato vlajková loď, VEGA 5, nahrává videa od nativního 4K rozlišení při 30fps, přes fullHD při 120 fps, až po 240fps při HD. Kromě skvělých záběrů s touto akční kamerou pořídíte krásně ostré a detailní fotky v rozlišení až 16Mpx. Díky zabudovanému Wi-Fi modulu můžete kameru ovládat za pomoci aplikace na iOS či Androidem vybaveném telefonu či tabletu. 

Niceboy VEGA 5
Niceboy VEGA 5

Třetí místo obsadila kamera AEE MagiCam S71T+. Dle slov výrobce jde o profesionální akční kameru, což můžeme jen potvrdit. Jedná se o velmi odolnou kameru, která, jako jediná z našeho srovnání, disponuje vodotěsností do 100 metrů při použití pouzdra dodávaného pouzdra. Součástí balení T+ je i WiFi dálkový ovladač, který přijde vhod kdykoli, když budete mít kameru na helmě, teleskopické tyči, nebo kdekoli mimo dosah.

AEE MagiCam S71T+
AEE MagiCam S71T+

Skvělou vychytávkou je i možnost připojení dotykového TFT LCD displeje s uhlopříčkou 5 cm. Díky němu snadno uvidíte, co máte v záběru a také bude užitečný při zpětném prohlížení natočených záběrů. To je možno samozřejmě i na tabletu či chytrém telefonu, v aplikaci AEE MagiCam s podporou pro iOS a Android.

Můžete díky ní natočit video až ve 4K kvalitě při 15fps, pořídit fotografii, zvládne i živý přenos se zvukem, úpravu fotografií, střih videí a následné jednoduché sdílení finálního výtvoru například na Facebook.

Tato AEE MagiCam je dále vybavena G-Senzorem, který se určitě neztratí při použití v autě. Začne automaticky nahrávat při jakémkoliv pohybu, naklonění, vibracích a podobně. Kamera ochrání vaše vozidlo nejen při jízdě, ale i při parkování. Po potenciálním nárazu začne nahrávat a sama se po 3 minutách bez dalšího pohybu vypne.


Čtvrté místo patří kameře LAMAX Action X 8.1 Sirius. Největší předností této kamery je poměr cena/výkon. Nativní rozlišení 2,7K při 30fps v základním nastavení vám dává jistotu ostrého a detailně prokresleného obrazu natáčených videí. Plynulost a neroztřesený záběr nejisté ruky zajistí Gyro stabilizace obrazu, ze které jsme byli velmi překvapeni. Skvělé přednosti za rozumnou cenu.

LAMAX Action X 8.1 Sirius
LAMAX Action X 8.1 Sirius

Stejně jako GoPro, nabízí dva displeje, 2" LCD na zadní straně pro přehrávání záznamů a ovládání veškerých funkcí a nastavení. Dále je displej typu OLED na přední straně kamery, díky kterému jste informování o nahrávání a můžete si kdykoli zkontrolovat nastavení a režim kamery. 

Můžete ji také propojit s chytrým telefonem díky WiFi a ovládat ji na dálku z mobilní aplikace. K dispozici je i živý náhled a můžete stahovat nahrávky rovnou do paměti telefonu

Velkým překvapením pro nás bylo, jako u kamery od firmy Niceboy, kompletní příslušenství čítající 24 ks. To znamená, žádné náklady navíc! Možnost okamžitého použití, bez dalšího čekání či dokupování ochranných pouzder a základních držáků. Co jsme vážně nečekali, byla náhradní baterie v balení, která také šetří dodatečné náklady a hlavně, budete připraveni natáčet opravdu dlouho.

Poslední, ale pouze na našem seznamu, sportovní kamera Cel-Tec BlackWolf. Patří mezi špičku ve své kategorii, stejně jako předcházející 4 kamery. Full HD při 60fps, 16Mpx fotografie, vodotěsné pouzdro s výdrží hloubky ponoru až do 40 metrů. Všestranné využití podporuje i vysoká odolnost samostatné kamery.

Cel-Tec BalckWolf
Cel-Tec BalckWolf

S bohatým příslušenství, které ke kameře při koupi dostanete, ji můžete vzít do akce hned po rozbalení. Funkce auto módu, která zajistí zapnutí při detekci přívodu napětí, držák na čelní sklo do auta včetně adaptéru pro napájení ze zapalovače vám ji dokáží přeměnit na palubní kameru.

Na vestavěném 2" LCD displeji si můžete přehrát pořízené záběry, nastavit kameru pomocí poměrně přehledného menu, které je v českém jazyce. Pro zajištění dostatečné zásoby energie v balení dostanete druhou baterii, stejně jako u kamery značky LAMAX. Díky tomu se dostanete až na 5 hodin záznamu v HD rozlišení a necelé 4 hodiny v maximálním 2,5K rozlišení.

Jak jsme si již zvykli u předcházejících kamer i zde můžete díky vestavěnému WiFi modulu kameru spojit se svým chytrým telefonem či tabletem a pomocí aplikace si prohlížet natočené záběry, pořízené fotografie, měnit nastavení a také sledovat přímý přenos záznamu kamery. Nahrané video si můžete ihned stáhnout a sdílet.

Na závěr bych chtěl poděkovat za čas, který jste strávili na tomto článku.


ZDE NAJDETE SLEVOVÝ KUPÓN DO ESHOPU ALZA.CZ V HODNOTĚ 100 KČ!


Podívejte se také na ostatní články!